Časy se mění - 6. kapitola

2. června 2007 v 14:45 | Karin |  Časy se mění
KAPITOLA 6.

Severus tam na ni schválně čekal. Její dnešní chování ho udivovalo. Bezproblémová a věčně usměvavá holka se stáhla sama do sebe a ignorovala své okolí. Nikdy by si nepřipustil, že by mu záleželo na někom jiném než na Lily.
Stoupl si za regál knih, aby ho hnedka při příchodu neviděla a čekal. Karin přišla do knihovny a pozorně se rozhlédla, když ho neviděla zamířila ke svému nejoblíbenějšímu místu a popadla první knihu, kterou měla po ruce.
"Co to s tebou dneska je?" vynořil se z úkrytu Severus. "Jsi jak vyměněná. Vůbec tě nechápu. Co jsem ti udělal, žes taková?" pronesl klidným hlasem, ale uvnitř mu vřelo.
"Ty se ještě ptáš!" vyjela. "Jak se mi můžeš ptát! Vzpomínáš, jak jsme se poprvé potkali-na té věži," začala tichým hlasem. "Říkala jsem ti, jak jsem přišla o rodinu. Jak mi ji zabili Smrtijedi, víš?" nenávistně se na něj podívala. "No a včera jsem něco zjistila, a víš ty co?!"
"Co?" zeptal se opatrně. Jak to jenom zjistila, ale… ne… "To jsi byla ty…"
"Jo, to jsem byla já. Byla jsem tak hloupá, že sem ti věřila! No jo, ale tohle jsem prostě já! Naletím každému hňupovi!" zavrčela. "Severusi," nadechla se. "Běž pryč, prosím, a já ti slíbím, že to nikomu nepovím. Ani o tobě, Belle a těch dalších. Nikomu to neřeknu, ano? Věříš mi?"
"Karin, ale já…"
"Ne, nedělej mi to ještě těžší! Víš jaký to je, když ti zabijí celou rodinu?! Přísahala jsem, že se pomstím a zabiju všechny Smrtijedi!"
"Ale já nejsem!" vyhrnul si rukáv. "Koukni!" A opravdu. Zatím tam nic neměl.
"A jak můžu vědět, že se k nim nepřidáš?!"
Severus si před ní klekl a vzal její ruku do své. "Nepřidám, ale nesmím tam přestat chodit, jinak by byl se mnou konec."
"Já vím, Severusi, já vím. Choď tam, ale dávej na sebe pozor, ano?!" Podívala se mu s úzkostí do očí. "Ale už s tebou nechci mít nic společného, musíš mě pochopit, je toho na mě moc. Já na tohle nikdy nezapomenu, jsi zvrhlík a taky jím zůstaneš, ať uděláš cokoliv."
"Chápu tě." řekl po chvíli. Zvedl se a zamířil z knihovny pryč.
Proč! Severusi, proč jsi to musel být zrovna ty?! Složila hlavu do dlaní.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.